Istorija Lietuvoje

Istorija Lietuvoje Veislės standartas Veislynai Vados Reproduktoriai

Pirmąjį lygiaplaukį retriverį į Lietuvą 2002 metais atsivežė „Oskaro” veislyno savininkė S. Pileckytė. Tai garsaus Švedijos „Moonstruck” veislyno kalytė Moonstruck Lovely To Look At.

Moonstruck Lovely To Look At

Moonstruck Lovely To Look At

Šios kalytės tėvas Moonstruck Daredevil – daugkartinis parodų nugalėtojas, Cruft’s parodos prizininkas. Pirmųjų lygiaplaukių retriverių vados Lietuvoje teko šiek tiek palaukti, nes ši veislė yra vėlyvo brendimo ir kalytes rekomenduojama kergti maždaug 2,5-3 metų.
2005 metais į Lietuvą po ilgo laukimo iš Danijos „Starworkers” veislyno atkeliavo dar viena labai perspektyvi kalytė Starworker Heart and Soul.

Starworker Heat and Soul

Starworker Heat and Soul

Abu jos tėvai yra daugkartiniai parodų nugalėtojai ir kelių šalių čempionai, labai gerai žinomi visoje Skandinavijoje. Tai Almanza I Hate Monday ir Moonstruck Jelly Baby. Starworker Heart and Soul apsigyveno veislyne „Nemunas”, sav. Gitana ir Aidas Sabaliauskai.

Abi kalytės puikiai atstovauja savo veislę parodose ir Lietuvoje, ir užsienyje, kur sudaro rimtą konkurenciją kitiems lygiaplaukiams retriveriams. Pirmoji lygiaplaukių retriverių vada (4 patinėliai ir 1 kalytė) gimė 2007 metų kovo mėn. „Oskaro” veislyne. Veisėja kergimui pasirinko puikų lygiaplaukių retriverių veislės atstovą iš Norvegijos – Almanza Far & Flyg. Tai 2002-2006 metais Norvegijoje daugiausiai titulų laimėjęs lygiaplaukis retriveris, 2006 metų Pasaulio čempionas ir 2007 metais Cruft’s parodoje (Anglija) iškovojęs geriausio veislės atstovo (BOB) titulą bei tapęs medžioklinių šunų grupės nugalėtoju. 2008 metais veislyne „Mega Oskaras” sulaukta vados nuo Moonstruck Lovely To Look At ir patino iš Švedijos Toffedreams Scuff and Puff.

Antroji Lietuvoje šios veislės vada gimė 2007 m. rugpjūčio mėn. „Nemuno” veislyne. Tai 5 patinėliai ir 4 kalytės nuo Starworker Heart and Soul ir Flat Garden’s Arthur XII. Veisėjai pasirinko jauną ir labai perspektyvų patiną, kilusį iš Norvegijos ir gyvenantį Suomijoje. Tai puikaus sudėjimo, gero charakterio ir stiprių darbinių savybių šuo. Labai džiugu, kad padidėjo retriverių veislių įvairovė Lietuvoje, o lygiaplaukiai retriveriai, taip apgalvotai ir tinkamai veisiami, išsaugo ir perduoda geriausias veislės savybes savo palikuonims, kurie savo išvaizda ir charakteriu bei temperamentu užkariauja ir lietuvių širdis.

Daugiau informacijos Lietuvos retriverių mylėtojų klubo 2003 – 2007 metų knygoje.