Vados

Istorija Lietuvoje Veislės standartas Veislynai Vados Reproduktoriai

 

Atnaujinta:
2018-09-04 – parduodamos vados new !
2018-09-01 laukiamų vadų nėra

ANT BANGOS / FB Ant Bangos
BASTETA / FB Basteta
GOJUS / FB Gojus
MEGA OSKARAS / FB Mega Oskaras

 

Veisimo reikalavimai LRMK narių šunims ir kalėms yra griežtesni, nei kitų LKD klubų narių augintiniams. Tokiais griežtais reikalavimais siekiama gerinti veislių grynumą, sveikatą ir eksterjero savybes.

1. Visiems šunims, vyresniems nei 12 mėnesių, privalomas klubo sąnarių displazijos tyrimas. Šunys su D ir E displazija neveisiami. C displaziją turinčius šunis galima kergti tik su sveikais partneriais (A ar B displazijos). Alkūnės displazijos (ED) tyrimas turi būti ne prastesnis nei 2. Šunys su alkūnės displazija – 3, neveisiami.

2. Visiems šunims, vyresniems nei 12 mėnesių, privalomas akių tyrimas. Tyrimo, atlikto tiesioginės oftalmoskopijos metodu, sertifikatas galioja 24 mėnėsius.  Genetinis konkrečios ligos tyrimas atliekamas vieną kartą gyvenime.

3. Tinklapyje www.retriveriai.lt  skelbiama LRMK narių šunų vadų reklama, kurios buvo registruotos  klubo registre.

4. Kergimo metu kalė turi būti ne jaunesnė kaip 18 mėnesių. Pirmo kergimo metu kalė negali būti vyresnė nei 7 metų. Kalė tinkama veisimui iki 8 metų.

5. Kitą kartą kalę galima kergti, kai po šuniukų gimimo yra praėję mažiausiai 8 mėnesiai.

6. Šunis, iki 2 metų amžiaus, galima veisti, jeigu sertifikatinėse, specializuotose arba tarptautinėse parodose du skirtingi teisėjai įvertino: patiną ne blogiau kaip „puikiai”, kalę ne blogiau kaip „labai gerai“. Galioja įvertinimai gauti jaunimo klasėje.

7. Vyresnius, nei 2 metų amžiaus, šunis ir kales galima veisti, jeigu pereinamoje, atviroje, darbinėje arba čempionų klasėse dviejų skirtingų teisėjų buvo įvertinti: patinas ne blogiau kaip „puikiai”, kalė ne blogiau kaip „labai gerai“. Vienas iš įvertinimų turi būti gautas specializuotoje arba tarptautinėje parodoje.

8.Visi kergiami šunys ir kalės nuo 2018 metų privalo turėti genetinio ISAG profilio tyrimą.

9. Rekomenduojama, kad visi veisime naudojami šunys ir kalės turėtų galimus genetinių ligų tyrimus. Vengti kombinacijų nešiotojas (carrier)  x nešiotojas (carrier), sergantis (affected) x nešiotojas (carrier), nenaudoti kombinacijų sergantis (affected) x sergantis (affected).

Genetinių ligų informacija  – LABOKLIN