Auksaspalviai retriveriai

Garbanotieji retriveriai

Lauko bandymų apžvalgos

Lygiaplaukiai retriveriai

N. Škotijos retriveriai

Ačiū, kad esate su mumis!


Lietuviškai In English FB

Apie mus

Apie mus

Narystė

LRMK leidiniai

LRMK narių sąrašas

Renginiai

Dokumentai

LRMK vadovybė

2 proc. parama

Įkainiai

Lietuvos retriverių mylėtojų klubas (LRMK)  įsteigtas 1999 m. lapkričio 27 d. Vilniuje.

Klubo misija – populiarinti visuomenėje retriverių veislės šunis ir jų socialiai priimtinas charakterio savybes, puoselėti žmogaus ir keturkojų draugų tarpusavio bendravimo kultūrą. Klubas padeda šios veislės entuziastams šunų auginimo, priežiūros, veisimo bei dresūros klausimais. Organizacija yra stipri, jeigu jos nariai vadovaujasi bendrai priimtinomis vertybėmis, kurios yra: draugiškumas, tarpusavio pagarba ir parama, tolerancija, atsakinga ir sąžininga veislininkystė.

Lietuvos retriverių mylėtojų klubas

Lietuvos retriverių mylėtojų klubas

Lietuvos retriverių mylėtojų klubas, Jolitos M. nuotr.

Lietuvos retriverių mylėtojų klubas yra Lietuvos kinologų draugijos (LKD) ir tarptautinės kinologų federacijos ( FCI ) narys.

Retriverių veislės šunys dėl savo charakterio savybių yra labai populiarūs Europoje bei visame pasaulyje. Dar XIX amžiuje jie pradėti veisti kaip medžiokliniai paukštiniai šunys. Retriveriai lengvai dresuojami. Dėl savo draugiško charakterio po specialaus apmokymo tampa patikimais neįgaliųjų ir neregių vedliais tolesniame jų kelyje. Šiuos šunis noriai įsigyja specialiųjų tarnybų pareigūnai, kurie vėliau apmoko juos dirbti su sprogmenimis, narkotikais, gelbėti žmones avarijų ir katastrofų vietose.

Klubas kievienais metais organizuoja specializuotas retriverių parodas, kuriose teisėjauja Europos ir pasaulio mastu žinomi teisėjai iš Anglijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos, Šveicarijos ir Suomijos. Iki šiol surengta 10 specializuotų retriverių veislių šunų parodų. Pirmoje parodoje dalyvavo tik 74 šunys, antroje – 87, trečioje – 147 šunys. Dešimtoje jau pasirodė net 196, iš jų – 71 labradoro, 104 – auksaspalviai, 3 – garbanotieji, 5 – Naujosisos Škotijos ir 13 – lygiaplaukių retriverių.

Kiekvienais metais susitinkame klubo sueigoje gamtoje, kur aptariame įvairius praktinius reikalus bei maloniai praleidžiame laiką bendraminčių rate. 2010 metais tokia sueiga planuojama per pavasarinę parodą, kuri vyks Ukmergės rajone gegužės menesį.

Auksaspalvių retriverių veislynas „Nenuoramos“

veislynas "Nenuoramos", nuotr. Jolitos M.

veislynas „Nenuoramos“,  Jolitos M. nuotr.

Smagu, kad Lietuvoje palaipsniui gausėja įvairių retriverių veislių šunų. Nuo 1992 metų iki 2007 09 01 Lietuvoje užregistruoti 1269 labradoro retriveriai, nuo 1996 metų iki 2007 09 01 – jau 1059 auksaspalviai retriveriai. Lietuvos retriverių mylėtojų klubą įsteigė nedidelė entuziastų grupė 1999 m. lapkričio 27 dieną Vilniuje. Iki šiol organizuota 10 specializuotų retriverių veislių šunų parodų. Pirmojoje parodoje dalyvavo tik 74 šunys, antroje – 87, trečioje – 147 šunys. Dešimtoje parodoje pasirodė 196 šunys, iš jų – 71 labradoro, 104 auksaspalviai, 3 garbanotieji, 5 naujosios Škotijos ir 13 lygiaplaukių retriverių. Nuo 2002 07 01 buvo sugriežtintos retriverių veisimo taisyklės, įvestas privalomas klubo sąnarių displazijos tyrimas. 2002 metais į Lietuvą iš Švedijos atkeliavo pirmasis lygiaplaukis retriveris. Iki 2007 09 01 Lietuvoje registruoti 7 lygiaplaukių retriverių šunys. 2007 metų pavasarį iš Rusijos atvežta pirmoji garbanotųjų retriverių kalytė.

Per kalendorinius metus klubo nariai dalyvaudami parodose renka balus, kurie metų pabaigoje sumuojami ir yra išrenkami geriausi metų klubo šunys.

Klubas įkurtas žmonėms – retriverių veislės šunų entuziastams. Čia visada laukiami nauji bičiuliai su naujomis įdėjomis.

Prisijunkite!

LRMK prezidiumas