Veislės standartas

Istorija Veislės standartas Veislynai Vados

Parengė Rima Povilionienė

BENDRAS APIBŪDINIMAS

Stiprus, tvirtas, elegantiškas šuo. Išskirtinis kailis.

CHARAKTERISTIKA

Sumanus, protingas, stabilus, patikimas.

TEMPERAMENTAS

Drąsus, draugiškas, savimi pasitikintis ir nepriklausomas, savarankiškas. Kartais gali pasirodyti abejingas, esantis nuošalėje.

GALVA IR KAUKOLĖ

Galvos forma pleištinė (siaurėjanti) žiūrint iš šono (profiliu) ir iš priekio. Proporcinga kūno apimčiai. Nežymus stopas. Priekinio snukio dalis ir kaukolė vienodo ilgio. Kaukolės sienelės lygiagrečios snukiui. Nosis juoda (kai kailis juodos spalvos) ir ruda (kai kailis rudos spalvos).

AKYS

Didelės, neišsikišusios, ovalios formos, išsidėstę įstrižai. Tamsiai rudos (kai kailis juodos spalvos) ir rudo atspalvio, kuris dera prie kailio (kai kailis rudos spalvos).
AUSYS

Gana mažos, išsidėstę šiek tiek aukščiau akių lygio, prigludusios prie galvos, padengtos smulkiomis garbanėlėmis.

BURNA

Stiprūs žandikauliai, tobulai taisyklingas ir išbaigtas žirklinis sąkandis, t. y. viršutiniai dantys glaudžiai užeina and apatinių.

KAKLAS

Stiprus ir šiek tiek lenktas, vidutinio ilgio, laisvai įsilieja į pečių liniją.

PRIEKINĖS GALŪNĖS

Raumeningi pečiai, gražiai nueinantys („well laid back“). Viršutinė kojos dalis ir peties mentė apytiksliai vienodo ilgio. Priešakinės kojos tiesios, stiprios ir tvirtos čiurnos, gražiai išsidėsčiusios po kūnu.

KŪNAS

Gili krūtinės ląsta su gerai sudėtais („well sprung“) šonkauliais, skerspjūvyje/profilyje ovali su krūtinkaulio raumenimis iki alkūnių. Matoma/akivaizdi priekinė krūinės ląstos dalis. Šonkauliai išsiskleidžia į trumpas, gilias ir galingas strėnas/juosmenį. Šiek tiek įdubę šonai. Viršutinė linija tvirta ir lygi. Šuns kūnas šiek tiek ilgesnis matuojant nuo peties iki sėdmens nei jo ūgis nuo keteros iki žemės.

UŽPAKALINĖS GALŪNĖS

Tvirtos, stiprios, raumeningos. Nuosaikus, vidutinis sąnario/kelion girnelės posūkis. Kulkšnys gražiai nueina žemyn ir sulenktos/palinkę.

PĖDOS

Apskritos, su suspaustais gražiai išlenktais/riestais pirštais.

UODEGA

Išeina/išplaukia iš viršutinės linijos. Ilgis turtų apytiksliai siekti kulkšnį. Judant laikoma tiesiai viename lygyje su viršutine linija.

EISENA/JUDĖJIMAS

Lengvas, be pastangų, galinga, veržli, plati eisena/bėgsena. Paralelis judėjimas. Esant greičiui kojos susiveda/susieina.

KAILIS

Kūno kailis tankus iš mažyčių tankių grabanėlių, prigludusių prie odos. Garbanos eina nuo pakaušio iki uodegos galiuko. Neturi pavilnės ir plikų dėmių/lopų. Kitur plaukas lygus ir glotnus.

SPALVA

Juoda arba kepenų (ruda).

ŪGIS

Idealus ūgis ties ketera – patinai 69 cm, kalės 64 cm.

TRŪKUMAI

Bet koks nukrypimas nuo aukščiau minėtų bruožų yra laikomas trūkumu, kurio rimtumas proporcingai priklauso nuo to, kiek jis lemia šuns sveikatą ir gerovę.

PASTABOS

Patinai turi turėti dvi gerai išsivysčiusias sėklides.

Daugiau informacijos interneto svetainėje Tornado Beta.