Vados

Istorija Veislės standartas Veislynai Vados    
            garbanotiejiLaukiamos vados garbanotieji 1Parduodamos vados


NEW !  GIMUSI vada veislyne „Tornado Beta“ (atnaujinta
2018-10-17)
Šios vados visi šuniukai jau rezervuoti, tačiau jei ateityje galvojate apie šios veislės šuniuką, susisiekite su veislynu jau dabar. 

Lietuvoje vieninteliai garbanotojų retriverių veisėjai – veislynas „TORNADO BETA“, www.tornado-beta.lt

Veisimo reikalavimai LRMK narių šunims ir kalėms yra griežtesni, nei kitų LKD klubų narių augintiniams. Tokiais griežtais reikalavimais siekiama gerinti veislių grynumą, sveikatą ir eksterjero savybes.

1. Visiems šunims, vyresniems nei 12 mėnesių, privalomas klubo sąnarių displazijos tyrimas. Šunys su D ir E displazija neveisiami. C displaziją turinčius šunis galima kergti tik su sveikais partneriais (A ar B displazijos). Alkūnės displazijos (ED) tyrimas turi būti ne prastesnis nei 2. Šunys su alkūnės displazija – 3, neveisiami.

2. Visiems šunims, vyresniems nei 12 mėnesių, privalomas akių tyrimas. Tyrimo, atlikto tiesioginės oftalmoskopijos metodu, sertifikatas galioja 24 mėnėsius.  Genetinis konkrečios ligos tyrimas atliekamas vieną kartą gyvenime.

3. Tinklapyje www.retriveriai.lt  skelbiama LRMK narių šunų vadų reklama, kurios buvo registruotos  klubo registre.

4. Kergimo metu kalė turi būti ne jaunesnė kaip 18 mėnesių. Pirmo kergimo metu kalė negali būti vyresnė nei 7 metų. Kalė tinkama veisimui iki 8 metų.

5. Kitą kartą kalę galima kergti, kai po šuniukų gimimo yra praėję mažiausiai 8 mėnesiai.

6. Šunis, iki 2 metų amžiaus, galima veisti, jeigu sertifikatinėse, specializuotose arba tarptautinėse parodose du skirtingi teisėjai įvertino: patiną ne blogiau kaip „puikiai”, kalę ne blogiau kaip „labai gerai“. Galioja įvertinimai gauti jaunimo klasėje.

7. Vyresnius, nei 2 metų amžiaus, šunis galima veisti, jeigu pereinamoje, atviroje, darbinėje arba čempionų klasėse dviejų skirtingų teisėjų buvo įvertinti: patinas ne blogiau kaip „puikiai”, kalė ne blogiau kaip „labai gerai“. Vienas iš įvertinimų turi būti gautas specializuotoje arba tarptautinėje parodoje.

8. Kergiamos kalės (iki 6 metų amžiaus) kartą per du metus tarptautinėse arba specializuotose parodose turi būti įvertintos ne blogiau kaip „labai gerai”. Negalioja kalėms turinčioms bent vieną čempiono titulo sertifikatą.

9. Visi kergiami patinai (iki 6 metų amžiaus) kiekvienais metais bent vieną kartą tarptautinėse arba specializuotose parodose turi būti įvertinti ne blogiau kaip „puikiai”. Negalioja patinams turintimes bent vieną čempiono titulo sertifikatą.