Vados

Istorija Veislės standartas Veislynai Vados
garbanotiejiLaukiamos vados garbanotieji 1Parduodamos vados


NEW !  LAUKIAMŲ ir PARDUODAMŲ vadų nėra

Jei norite nuostabaus garbanotojo retriverio šuniuko rašykite veislynui   

Veislynas „TORNADO BETA“, www.tornado-beta.lt

Veisimo reikalavimai LRMK narių šunims ir kalėms yra griežtesni, nei kitų LKD klubų narių augintiniams. Tokiais griežtais reikalavimais siekiama gerinti veislių grynumą, sveikatą ir eksterjero savybes.

1. Visiems šunims, vyresniems nei 12 mėnesių, privalomas klubo sąnarių displazijos tyrimas. Šunys su D ir E displazija neveisiami. C displaziją turinčius šunis galima kergti tik su sveikais partneriais (A ar B displazijos). Alkūnės displazijos (ED) tyrimas turi būti ne prastesnis nei 2. Šunys su alkūnės displazija – 3, neveisiami.

2. Visiems šunims, vyresniems nei 12 mėnesių, privalomas akių tyrimas. Tyrimo, atlikto tiesioginės oftalmoskopijos metodu, sertifikatas galioja 24 mėnėsius.  Genetinis konkrečios ligos tyrimas atliekamas vieną kartą gyvenime.

3. Tinklapyje www.retriveriai.lt  skelbiama LRMK narių šunų vadų reklama, kurios buvo registruotos  klubo registre.

4. Kergimo metu kalė turi būti ne jaunesnė kaip 18 mėnesių. Pirmo kergimo metu kalė negali būti vyresnė nei 7 metų. Kalė tinkama veisimui iki 8 metų.

5. Kitą kartą kalę galima kergti, kai po šuniukų gimimo yra praėję mažiausiai 8 mėnesiai.

6. Šunis galima veisti, jeigu jaunimo, pereinamoje, atviroje, darbinėje arba čempionų klasėse dviejų skirtingų teisėjų buvo įvertinti: patinas ne blogiau kaip „puikiai”, kalė ne blogiau kaip „labai gerai“.